Юридична консультація

Yuridichna konsultaciya

Як отримати безкоштовну юридичну консультацію

В нашому житті є багато випадків, коли людині терміново потрібна грамотна юридична консультація адвоката чи професійна консультація юриста.

Такими випадками можуть бути:

  • ДТП;
  • зупинила поліція;
  • на вас подали до суду;
  • померла близька особа і виникли питання зі спадкуванням;
  • вирішили розлучитись;
  • арештували майно;
  • потрібно купити або продати нерухомість;
  • необхідно стягнути аліменти;
  • звільняють з роботи, і багато інших.

У всіх цих випадках потрібно вчасно звернутися до адвоката, або юриста за юридичною консультацією, або за отриманням правової допомоги у вирішенні Вашого питання.

Якщо Вам потрібна термінова юридична консультація, Ви можете замовити її по телефону, чи по електронній пошті, що наявна у розділі Контакти, та отримати платну юридичну консультацію.

Якщо Ви хочете отримати безкоштовну юридичну консультацію, то її можливо отримати на нашому сайті задавши письмове питання у розділі “Задати питання онлайн“, або у коментарях до цієї статті.

Наші фахівці розглянуть Ваше питання щодо отримання онлайн юридичної консультації та нададуть професійну юридичну консультацію, яка допоможе зорієнтуватися у ситуації, що склалась. Отримана відповідь, дозволить прийняти правильні рішення для позитивного вирішення Вашого правового питання.

Наші юристи та адвокати мають багаторічний практичний досвід у різних юридичних сферах, та можуть позитивно вирішити юридичне питання будь-якої складності.

Дуже важливо вчасно звернутися за юридичною допомогою до адвоката, оскільки це значно полегшить вирішення Вашого питання, в той час як занадто пізнє звернення за правовою допомогою, значно зменшує ці шанси і навіть може призвести до негативного результату.

Отримати безкоштовну консультацію юриста чи безкоштовну консультацію адвоката це просто. Не витрачайте часу на пошуки адвоката чи юриста, звертайтесь до нас за безкоштовною юридичною консультацією.

Чому важливо своєчасно звернутись за юридичною допомогою адвоката, чи за правовою допомогою юриста

Особливо велике значення своєчасного звернення за юридичною допомогою адвоката є необхідність вирішення свого питання у судовому порядку. Зазначене, пов’язане, наприклад з тим, що ЦК України визначає строки позовної давності.

Всі знають, що загальний строк позовної давності складає три роки. Однак, законодавство містить і спеціальні строки. Наприклад у трудових спорах, та податкових спорах мінімальний строк на звернення до суду – один місяць. У господарських правовідносинах та у кредитних справах є випадки, коли строк позовної давності складає 1 рік.

Слід зазначити, що пропуск строку позовної давності є самостійною підставою для відмови у задоволенні позову. Тому якщо навіть ваша правова позиція буде обґрунтованою, а опонент буде наполягати на застосуванні строків позовної давності, суд буде зобов’язаний відмовити у задоволенні позову.

Дуже важливе значення дотримання строків має і у спадкових справах, де важливо вступити у спадщину протягом строку визначеного Законом.

Чому краще звернутися за юридичною консультацією адвоката, чи за правовою допомогою юриста ніж самому шукати відповіді у інтернеті

В нашій багаторічній юридичній практиці трапляються численні випадки, коли клієнти намагаються зекономити свої кошти та самостійно шукають вирішення свого юридичного питання у інтернеті.

Однак, як правило, у всіх таких випадках, люди використовують застарілі статті, або заповнюють бланки документів за зразками, які складались на підставі нормативно-правових актів, які на дату їх використання клієнтами, вже втратили чинність і не актуальні.

Зазначене здебільшого призводить до того, що людина безрезультативно витрачає свій час, а іноді і кошти, та не досягає бажаного результату. Після цього люди в більшості випадків починають розуміти, що без професійної допомоги юриста, чи без юридичної допомоги адвоката, позитивно вирішити питання неможливо.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо не витрачати свій час даремно, займатись своєю справою, а вирішення ваших юридичних питань довірити професійним юристам, або адвокатам.

Це значно зекономить Ваш час та кошти.

Чому ми надаємо безкоштовну юридичну консультацію онлайн

Деякі люди з великою обережністю сприймають пропозицію надання безкоштовної юридичної консультації від адвокатів. Це цілком логічно, адже всі розуміють, що адвокати і юристи теж люди, у яких є сім’ї, які потрібно забезпечувати. Тому думають, що такі консультації надають не професіонали, або ж взагалі студенти, які у такий спосіб хочуть отримати хоч якусь практику.

Тому хочемо Вас заспокоїти. Оскільки в нашому випадку, безкоштовна юридична консультація по телефону, або безкоштовна юридична консультація онлайн має три цілі:

  1. Це наш вклад у підвищення правової освіченості населення України і зміцнення демократичних принципів правової держави у нашій країні;
  2. Безкоштовна правова допомога, яка принесла клієнту позитивний результат, є самою кращою рекламою нашої діяльності, оскільки така людина починає радити нас своїм знайомим;
  3. Всі онлайн консультації розміщуються у нас на сайті, що дозволяє його розвивати і залучати у такий спосіб більше клієнів.

Надіюсь ми Вас переконали. Тому не зволікайте, і звертайтесь до нас за юридичною консультацією

68 відповідей до “Юридична консультація”

  1. Аватар Ірина
    Ірина

    Доброго дня!
    Мене цікавлять варіанти формату первинного документу про надання послуг, які не є актом прийняття. Причина: послуга надається регулярно, факт надання фіксується автоматично в базі даних, оплата щомісячна. Які в мене є варіанти, щоб спросити документацію і не потрібно було щомісяця підписувати документи

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Порядок надання послуг та їх документальне оформлення прописується у договорі. Якщо ви хочете спростити документальне оформлення у зв’язку із тим, що фіксація надання послуги здійснюється автоматично в базі даних, детально пропишіть цей процес у договорі про надання послуг.

  2. Аватар Руслан, м. Одеса
    Руслан, м. Одеса

    Доброго дня. Я військовослужбовець, служу в тиловій частині, підрозділ зв`язку. За рішенням ВЛК придатний до служби в ТЦК, підрозділах звязку і т.д.
    Питання: Командир планує відправити мене в бойову частину ( є рознарядка на відправку певної частини особового складу). Чи правомірно це? Які повинні бути мої дії?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Відповідно до п. 2.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 р. за № 1109/15800 Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання. Постанови ВЛК можуть бути відмінені або скасовані штатними ВЛК. Постанова ВЛК скасовується у випадках, коли попередня постанова ВЛК на дату її прийняття не відповідала законодавству та/або була прийнята на підставі недійсних документів. Постанова ВЛК відміняється у випадках, коли необхідно привести зміст попередньої постанови ВЛК (яка була прийнята правильно) у відповідність до чинного законодавства.
      Отже, якщо постанова ВЛК не скасована або не відмінена, вона є обов’язковою для вашого командира.
      Якщо командир прийме рішення про відправку вас до бойової частини всупереч постанови ВЛК, його дії можливо оскаржувати.
      Скарги на дії чи бездіяльність командира можна подавати до вищого командування, до Військової служби правопорядку, до інших правоохоронних органів або до суду.
      Слід звернути увагу, що під час оскарження наказ командира не зупиняє дію, крім випадку, коли скарга подається до суду з клопотанням про забезпечення позову, в якому є прохання зупинити дію наказу, та таке клопотання задоволене судом.
      Якщо дію наказу не зупинено, можливо скористатися правом визначеним ст. 60 Конституції України, відповідно до якої ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

  3. Аватар Наталія
    Наталія

    Добрий день!
    Чи можуть виписати штраф за відсутності листа діяльності водія коли у машині стоїть тахограф з чіпом?Дякую

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Ні штраф не випишуть, оскільки фіксацію часу роботи водія здійснює тахограф. Обов’язок ведення індивідуальної контрольної книжки водія є лише у тому випадку, коли автомобіль не обладнаний тахографом.

  4. Аватар Олександр
    Олександр

    Доброго дня!
    По ст.130 після апеляції: позбавлення права керувати автотранспортом на 1 різ з вилученням посвідчення водія. Чи є якісь можливості поновити посвідчення раніше? Військовий за контрактом, ветеран АТО. Дякую

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Закон один для всіх, тому поновити посвідчення водія можлво буде після спливу терміну позбавлення права керувати.

  5. Аватар Юля
    Юля

    Доброї ночі.
    Мене дуууже турбує таке питання.
    У садочку розпочинається скорочення працівників,але звільняють тих людей які можуть і хочуть працювати, і є такі працівники які отримують заробітню плату і пенсію і вони небажають звільнити робоче місце. Питання – чи можливо наполягати на тому, щоб спочатку звільняли працюючих пенсіонерів?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Доброї ночі!
      Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем лише у випадках змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
      Згідно з статтями 184, 186-1 КЗпП не допускається звільнення за п. 1 ст. 40 КЗпП (крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації) окремих категорій працівників, а саме: вагітних жінок; жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – у випадках, якщо дитина потребує домашнього догляду, визначеному у медичному висновку, але не більше як до досягення дитиною шестирічного віку); одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю; батьків, які виховують дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі); опікунів (піклувальників); прийомних батьків; батьків – вихователів; працівників молодше вісімнадцяти років (звільнення провадиться лише у виняткових випадках і не допускається без працевлаштування).
      Частиною 2 статті 49-2 КЗпП передбачено, що при вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством.
      Відповідно до статті 42 КЗпП при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
      При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
      1) сімейним – при наявності двох і більше утриманців;
      2) особам, в сім’ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
      3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;
      4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;
      5) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також особам, реабілітованим відповідно до Закону України “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”, із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;
      6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;
      7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;
      8) особам з числа депортованих з України, протягом п’яти років з часу повернення на постійне місце проживання до України;
      9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, – протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.
      10) працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат;
      11) працівникам, які є членами пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони не менше року.
      Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.
      Так, першочергове право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації надається також:
      – учасникам бойових дій (п. 13 ч. 1 ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);
      – особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (п. 14 ч. 1 ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);
      – сім’ям військовослужбовців, партизанів, осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, загинули або померли внаслідок поранення, одержаного під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та інші особи на яких, згідно з ст. 10 Закону поширюється його чинність (п. 14 ч. 1 ст. 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);
      – особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (п. 20 ч. 1 ст. 16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);
      – особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (п. 20 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні“);
      – дітям війни (ст. 5 Закону України “Про соціальний захист дітей війни“);
      – особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1, 2, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 3 (п. 7 ст. 20, п. 1 ч. 1 ст. 21, п. 1 ст. 22 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“).
      Отже під час скорочення роботодавець зобов’язаний врахувати всі вищеперелічені вимоги законодавства при наданні переваги в залишенні на роботі працівників.

  6. Аватар Владислав
    Владислав

    Доброго дня, прошу допомоги в наступному питанні:
    1. Що потрібно мати водію для перевірки часу відпочинку та роботи окрів, особистої картки водія на ТЗ обладнаному цифровим тахографом?
    2. Які документи повенен мати водій пересідаючи з ТЗ обладнаного тахографом на ТЗ не обладнаний тахографом?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Детальну інформацію по вашому питанню можливо прочитати в цій статті

  7. Аватар Галина
    Галина

    Добрий день.
    Сталася подія,і мене цікавить хто несе відповідальність та виплачує компенсацію на витрати
    23 липня десь о 16 годині дня на пасовиську для корів,корова,по словам пастухів моя, вдарила дитину 9 років в грудну клітину. Це дитина ,хлопчик,онук пастухів, на полі були в машині дідусь з бабусею, чоловік по найму щоб пасти корів і хлопчик,він гнав корів віддалено від дорослих, по словам Дмитра,найманого пастуха і він же є другом сім’ї,хлопчик підганяв корів палкою,йшов поряд з коровою, вона розвернулась чи просто кивнула головою,та вдарила хлопчика, так як роги у корови не малі,вони порвали трохи дитині футболку і завдали ушкодження,кілька ушибів та царапин на грудній клітині.
    Дідусь з бабусею одразу взяли онука і привезли до нас додому,зі скаргами що наша корова поколола дитину, Замість того щоб відвести до себе додому і надати першу допомогу
    Вони обговорювали чи треба до лікаря чи ні вести в місто, я висловила свою думку що треба і запропонувала допомогти тим часом замість них допасти корів,що я оплачу їм дорогу і лікаря я не говорила. Після чого винесла дитині лід щоб покласти на місце удару.
    По правилам у селі, пастух забирає корів від дворів і несе за них відповідальнісь,подія сталася за межами жилих помешкань,на полі,в час коли пастухи несуть відповідальність за корів, в стаді 40 корів.
    Питання чи винна я як хазяйка корови, корова раніше нікого не колола,ми її купили 3 місяці назад, на пасовисько ходить два місяці, агресії не було ні докого
    Дідусь з бабусею вимагають компенсацію за те що возили дитину в місто на ренген, витрати на бензин та лікаря
    Чи мали вони право дозволяти неповнолітній 9 років дитині пасти корів без особливого нагляду,і чи маю я їм щось платити? Чи вони як пастухи несуть відповідальність за все самі? Чи можуть вони подати на мене до суду на компенсацію витрат?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Відповідно до ч. 1 ст. 316, ч. 1,2 ст. 317, ч. 1, 2,4, 5 ст. 319 Цивільного кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Власність зобов’язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
      Відповідно до ст.1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» тварини – біологічні об’єкти, що відносяться до фауни: сільськогосподарські, домашні, дикі, у тому числі домашня і дика птиця, хутрові, лабораторні, зоопаркові, циркові.
      ОСОБА_22 власності або інші речові права особи, яка утримує тварину, обмежені обов’язком дотримання норм і вимог цього Закону. Шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.
      Частиною 4 статті 12 вказаного Закону шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.
      В свою чергу, відповідно до ч. 1 ст. 7 Цивільного кодексу України, цивільні відносини можуть регулюватися звичаєм, зокрема звичаєм ділового обороту. Звичаєм є правило поведінки, яке не встановлене актами цивільного законодавства, але є усталеним у певній сфері цивільних відносин.
      Оскільки, у вашій місцевості є звичай випасати худобу пастухами із числа жителів села, необхідно обов’язково враховувати цю обставину.
      З урахуванням викладеного, на мою думку, в таких правовідносинах власник делегує свої обов’язки щодо утримання тварини на час її випасання на пастуха, а тому і шкода, яка нею заподіяна також має відшкодовуватись пастухом.

  8. Аватар Крістіна
    Крістіна

    Муніципальна варта виписала штраф за неправильну парковку,але знаку «парковка заборонена» не було видно через дерева і листя. Яка імовірність виграти суд якщо оспорити штраф,бо права тимчасові і це вже 3 штраф

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Відповідно до п. 8.2-1 Правил дорожнього руху дорожні знаки застосовуються відповідно до цих Правил і повинні відповідати вимогам національного стандарту.
      Дорожні знаки повинні розміщуватися таким чином, щоб їх було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби. При цьому дорожні знаки не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами.
      Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїзної частини.
      Дорожні знаки встановлюються обабіч дороги на тому її боці, що відповідає напрямку руху. Для поліпшення сприйняття дорожніх знаків вони можуть бути розміщені над проїзною частиною. Якщо дорога має більше ніж одну смугу для руху в одному напрямку, установлений обабіч дороги відповідного напрямку дорожній знак дублюється на розділювальній смузі, над проїзною частиною або на протилежному боці дороги (у разі, коли для руху в зустрічному напрямку є не більше ніж дві смуги).
      Дорожні знаки розміщуються таким чином, щоб інформацію, яку вони передають, могли сприймати саме ті учасники руху, для яких вона призначена.
      Отже, якщо ви належним чином зафіксували на фото та відео, що дорожній знак був повністю, або частково закритий листями дерева, є всі правові підстави для оскарження накладеного штрафу.

  9. Аватар Наталя
    Наталя

    Доброго дня.
    Таке запитання. Ми багатодітна сім’я, ВПО, наше житло в Херсонській області на правому березі повністю зруйноване, але поки компенсації ми отримати не можемо, бо там зараз активні бойові дії. Зараз появилася можливість придбати невеличку дачу, щоб хоч щось своє мати. Якщо ми придбаємо цю дачу, ми зможемо потім отримати компенсацію за зруйнований будинок? Чи нам скажуть, що в вас є дача, як не як, якась нерухомість, тому на компенсацію не розраховуйте.
    Дуже дякую за відповідь.

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Згідно Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” право на компенсацію за зруйноване житло можуть мати всі, хто є власниками житла, яке було знищене внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України на всій території України крім територій, які були окуповані до 24.02.2022 р. Придбання нової нерухомості (наприклад, дачі) не повинно вплинути на ваше право на компенсацію за зруйнований будинок, якщо ви виконали всі вимоги, що передбачені законодавством для отримання компенсації.

  10. Аватар Людмила Соляник
    Людмила Соляник

    Добрий день! Мій син інвалід 3 гр., чи потрібно йому писати заяву про відстрочку від мобілізації, чула таке, що якщо не написати, то це значить не скористався правом на відстрочку.

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Пунктом 2 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6 – 12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
      Відповідно до п. 58 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (далі Порядок) за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16 – 23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.
      Додатком 5 до Порядку передбачено, що у вашому випадку до заяви необхідно додати:
      1. довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
      2. постанову військово-лікарської комісії територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
      Отже, для отримання відстрочки від призову під час мобілізації необхідно подати заяву та вищевказані документи до ТЦК та СП, в якому ваш син знаходиться на обліку. Якщо така заява не буде подана, то відповідно і відстрочка оформлена не буде.

  11. Аватар Полина
    Полина

    Добрий день, подаю декларацію про доходи. Проживаю з матір’ю, яка працює неофіційно. Які відомості я маю вказувати про її доходи?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Якщо людина працює неофіційно, то і про всі доходи, які овна отримує внаслідок такої діяльності державі невідомо.
      Отже, для уникнення помилок при відображенні доходів члена сім’ї, необхідно щоб він звернувся до податкової із заявою про отримання довідки про доходи за минулий рік, і після отримання такої довідки, вказати всі його доходи, що будуть зазначені у ній.
      Якщо такої можливості немає, або член сім’ї відмовляється це робити, то слід звернути увагу, що пунктом 7 розділу ІІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.11.2023 р. № 252/23 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021 передбачено, що у разі відмови члена сім’ї суб’єкта декларування надати будь-які відомості чи їх частину для заповнення декларації суб’єкт декларування зобов’язаний зазначити про це в декларації, обравши позначку «Член сім’ї не надав інформацію» та відобразивши в ній всю відому йому інформацію про такого члена сім’ї та об’єкти декларування, які належать йому на будь-якому праві.

  12. Аватар Михайло
    Михайло

    Добрий вечір. Я в шлюбі з дружиною 5 років. Тепер хочемо підписати шлюбний контракт. Як можна врегулювати питання набутого майно за ці 5 років? Ми б хотіли щоб гроші які є в кожного з нас залишилися приватною власністю. Чи можливе застосування не поширення положень статті 60 сімейного кодексу України від початку укладення шлюбу?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий вечір!
      Відповідно до ч. 1 ст. 64 Сімейного кодексу України (далі – СК України) дружина та чоловік мають право на укладення між собою усіх договорів, які не заборонені законом, як щодо майна, що є їхньою особистою приватною власністю, так і щодо майна, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
      Статтею 69 СК України передбачено, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
      Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.
      Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений.
      Відповідно до ч. 1 ст. 92 СК України шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.
      Статтею 94 СК України передбачено, що шлюбний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
      Згідно з ст. 97 СК України у шлюбному договорі може бути визначене майно, яке дружина, чоловік передає для використання на спільні потреби сім’ї, а також правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу.
      Сторони можуть домовитися про непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу, положень статті 60 цього Кодексу і вважати його спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них.
      Сторони можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.
      У шлюбному договорі сторони можуть передбачити використання належного їм обом або одному з них майна для забезпечення потреб їхніх дітей, а також інших осіб.
      Сторони можуть включити до шлюбного договору будь-які інші умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства.
      Частиною 3 статті 631 Цивільного кодексу України визначено, що Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.
      Отже, з урахуванням викладеного, стає зрозумілим, що шлюбним договором можливо врегулювати відносини, що виникли між подружжям від початку укладення шлюбу, в тому числі щодо непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу, положень статті 60 СК України.

  13. Аватар Юлія
    Юлія

    Доброго дня! Чи є сенс оскаржувати постанову про прорушення ПДР (проїзд на жовтий)?
    чи краще заплатити штраф?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Все залежить від обставин справи.
      Відповідно до пп. ґ п. 8.7.3 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. № 1306 (далі ПДР) жовтий забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів.
      Водночас відповідно до п. 8.11 ПДР водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил (перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінія), дорожнім знаком 5.69 “Місце зупинки”, якщо їх немає – не ближче 10 м до найближчої рейки перед залізничним переїздом, перед світлофором), не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.
      Отже, якщо у вашому випадку обставини відповідали п. 8.10 ПДР, які зафіксовані відповідними доказами (показання свідків, фото та відеофіксація) є сенс оскаржувати постанову про порушення ПДР, в іншому випадку сенсу немає.

  14. Аватар Віталій
    Віталій

    Добрий день.
    Якщо на підприємство, де я працюю прийшло розпорядження від тцк та сп про оповіщення працівника, щодо виклику його до тцк, оповіщення має бути під підпис працівника. Які наслідки, якщо підписати і не явитися , що це потягне за собою?? Чи через це можна попасти в розшук, . Чи зможе поліція при перевірці документів побачити інформацію, про те, що було повідомлення таке, і воно було підписано ?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Відповідно до п. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 р. № 1487 (далі – Порядок) у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 13) щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:
      – видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис, а у разі виконання такими особами дистанційної, надомної роботи, у період їх тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці або у відрядженні – рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у визначені строки, та надіслати копію відповідних наказів (розпоряджень) та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;
      – вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу (за наявністю);
      – письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про осіб з числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;
      – забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу.
      В свою чергу відповідно до п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні, зокрема, прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів.
      У разі невиконання вказних обов’язків відповідальність буде нести не тільки військовозобов’язаний, а і керівник та відповідальна особа за військовий облік на підприємстві де ви працюєте.
      Відповдальність передбачена статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) та на сьогодні для військовозобов’заних становить від 850 до 1700 грн., а для директора та відповідальгої особи за військовий облік від 5100 до 8500 грн.
      Крім цього, відповідно до п. 56 Порядку національна поліція:
      – за повідомленнями районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 19) здійснює досудове розслідування стосовно осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені статтями 335, 336, 337 Кримінального кодексу України;
      – за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ (додаток 20), яке може надсилатися в електронному вигляді засобами інформаційної взаємодії, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 КУпАП.
      Саме адміністративне затримання та доставлення призовників національною поліцією звикли називати “оголошенням у розшук”.
      З огляду на зазначене, стає зрозумілим, що у разі неявки до ТЦК та СП військовозобов’язаного, після отримання підприємством відповідного розпорядження стосовно оповіщення військовозобов’заного працівника про необхідність явки до ТЦК та СП, останнє може звернутися до національної поліції про адміністративне затримання та доставлення (розшук) такого військовозобов’язаного працівника до ТЦК та СП для складення відповідних адміністративних матеріалів за ст. 210 КУпАП.

  15. Аватар Катерна
    Катерна

    Доброго дня. Питання щодо паління електро сигарет у громадських місцях. Згідно закону 1978 Стаття 15-2 та Статті 175-1 кодексу України, не вказано в скількох метрів від громадського місця можна палити. Стояла в 40 метрах від входу вокзалу (не на станції, просто біля якогось ломбарду) та виписали попередження щодо паління. На питання “де починається та закінчується територія вокзалу” мені не відповіли просто виписували попередження. Як діяти в такій ситуації? Територія вокзалу огороджена заборчиком та металевими штучками, тобто де пішохідна зона, я стояла за ними

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Диспозицією частини 1 статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність передбачена за куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.
      Правовідносини, які регулюють заборону куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, регулюються вимогами Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».
      Відповідно до ст. 13 вказаного Закону забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:
      1) у ліфтах і таксофонах;
      2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
      3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;
      4) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
      5) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
      6) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
      7) у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
      8) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
      9) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
      10) у приміщеннях гуртожитків;
      11) на дитячих майданчиках;
      12) у місцях загального користування житлових будинків;
      13) у підземних переходах;
      14) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;
      15) на вокзалах та станціях;
      16) на зупинках громадського транспорту.
      Забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.
      У місцях та закладах, в яких куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено, розміщується наочна інформація, що складається з графічного знака про заборону куріння і тексту такого змісту: “Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!”.
      Отже, законом визначений чіткий перелік місць де заборонено паління, а також вимога щодо розміщення наочної інформації, яка складається з графічного знака про заборону куріння і тексту відповідного змісту.
      Враховуючи зазначене, для уникнення безпідставного притягнення до адміністративної відповідальності, під час складення амдіністративного матеріалу, потірбно зафіксувати за допомогою телефону (зробити відповідні фото та відео) своє місце перебування, а також відсутність відпоідного заборонного знаку, надати відповідні пояснення під час підписання протоколу та постанови. У разі незгоди з прийнятим рішенням про притягнення до адміністративної відповідальності, постанову протягом 10 днів можливо оскаржити до суду. Разом з позовною заявою обов’язково необхідно подати відповідні докази (фото і відео), які підтверджують, що паління здійснювалось у місті де була відсутня заборона на паління. Подання такого позову, як правило, буде підставою для скасування незаконної постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

  16. Аватар Олег
    Олег

    Добридень. Таке питання. Ситуація особистого характеру. Зраджував дружині, коханка переслала їй докази зради у вигляді скріншотів (фотографії інтимного характеру, та будь які фото обличчя вона зацензурила) та опису зустрічей – без імен, номерів телефонів та іншої особистої інформації. Від дружини коханка дізналася про мої зради попередній дівчині, знайшла її та розповіла ще також їй про мої вчинки щодо неї та теперішньої жінки. Але ніяких доказів не надала, чисто на словах сповістила.
    Ну, мабуть хотіла просвітити:)
    Зараз контакт не підтримуємо.
    Якось процесуально можливо притягнути до відповідальності коханку?
    Якщо фактично вона поширювала цифрову інформацію, одним з учасників якої є вона сама?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Із того, що ви повідомили я не бачу особливих перспектив якось притягнути до відповідальності вашу колишню коханку. Якщо скріншоти та фото були інтимного характеру та мають ознаки зображень порнографічного характеру, можливо спробувати подати заяву до поліції за статтею 301 Кримінального кодексу України, якою передбачена відповідальність за ввезення в Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні.

  17. Аватар Ігор
    Ігор

    От яка в мене була ситуація.
    22.02.2024 працівник укрпошти приніс мені листа від поліції, всередині містилося повідомлення з їхніми реквізитами та підписом начальника відділення поліції. В цьому повідомленні було вказано про те, що мені направляють копію постанови про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.122 КУпАП . Також у повідомленні від 12.02.2024 вказаний номер провадження і внизу пише про додаток на _ аркушах.
    До цього повідомлення ( там не пише слово повідомлення, це я так назвав папірець) прикріплена сама постанова від 03.02.2024 і фотографія мого автомобіля.
    У постанові пише що до неї додаються матеріали справи та фотофіксація, а постанова була складена за порушення ПДР п.15.10 в ( порушення правил стоянки…).
    08.03. мені 2 банки заблокували рахунки у зв’язку з відкритим виконавчим провадженням, а 11.03 ще й 3 постарався.
    Після того як я отримав листа, я направляв електронне звернення на ім’я начальника до обласного управління ГУНП ( вищестоячий орган)з проханням скасувати постанову відповіді ще й досі нема.
    Який тепер порядок моїх дій? В такому випадку треба подавати разом з позовом ще й заяву про продовження строку позовної давності чи яка там процедура?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Строки та порядок оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).
      Пунктом 3 частини 1 статті 288 КУпАП передбачено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
      Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), – протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
      Відповідно до ч. 2 ст. 291 КУпАП Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення, або під час її виконання у випадках, передбачених частиною першою статті 300-1 цього Кодексу.
      Отже, у вашому випадку строк на оскарження постанови відліковується з дня її отримання, тобто з 22.02.2024 р. і закінчується 04.03.2024 р. (перший робочий день після вихідного).
      Оскільки, на сьогоднішній день строк на оскарження постанови пропущено, то разом зі скаргою до суду вам необхідно обов’язково подавати заяву про поновлення пропущеного строку на оскарження, із наведенням у ній обгрунтувань поважності пропущеного строку, бо без такої заяви суд не відкриє провадження у справі.

  18. Аватар Аделіна
    Аделіна

    Доброго дня.
    Багато років тому (20, не менше) сусід поставив металевий гараж майже впритул до нашого будинку – до кута і вікон будинку – 1 метр чи трохи менше, до паркану – сантиметрів 15. Іншими словами, кут його гаражу підходить до кута нашого будинку на метр чи трохи менше. Чи маю я сьогодні правові підстави вимагати, щоби гараж прибрали?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Доброго дня! Якщо гараж встановлено без дотримання законодавства і це порушує ваші права, ви можете вимагати від сусіда усунення цього порушення, незалежно від того коли його встановили.

  19. Аватар Олег
    Олег

    Доброго дня, недавно моїй матері була ампутована нога вище коліна через хворобу , скажіть чи маю я зараз право оформити догляд за нею , чи все таки в черзі стоїть її законний чоловік першим? Він не пенсіонер і також є військовозобов’язаним , других родичів не має.

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Законодавством не передбачено черговості у таких випадках, а лише наведено перелік осіб, які можуть оформити догляд. Зокрема, відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

  20. Аватар Інна
    Інна

    Добрий день підкажіть будь ласка. Я проживаю на ТОТ в Каховському районі Херсонської області, 13.01.2024 року мені виповнилося 60 років і 28.01.2024 року за допомогою цифрового підпису через вебпортал Пенсійного фонду України, я подала заяву на призначення пенсії.
    02.02.2024 року Головним управлінням пенсійного фонду України в Луганській області мені було відмовлено в призначенні пенсії так як, за розглядом документів до страхового стажу не зараховано періоди роботи:
    – за записами трудової книжки від 04.03.1983, оскільки в даті народження її власника зазначено лише рік (число і місяць відсутні). Водночас страховий стаж зараховано з 16.08.1983 по 15.08.1986 та з 14.07.1995 по 13.07.1998 як догляд за дітьми до досягнення ними 3-річного віку, а починаючи з 01.01.1999 — за даними Реєстру.
    Через не врахування періодів роботи страховий стаж склав 21 рік 19 днів, тому мені і відмовлено в призначенні пенсії за віком у зв’язку з відсутністю необхідного страхового стажу 31року.
    Підкажіть будь ласка, що можливо зробити в даній ситуації враховуючи моє місце проживання.

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! В таких випадках вирішити проблему можливо двома шляхами, або подати додаткові документи, які підтвердять стаж роботи, що неврахований, або оскаржувати відмову до суду.

  21. Аватар Анастасія
    Анастасія

    Доброго дня. Склалась така ситуація,що 14 лютого 2022 року я загубила свій паспорт,і 15 лютого я подала в паспортний стіл всі документи на термінове виготовлення нового паспорту(ID-карти). Новий паспорт мав бути виготовлений 27.02.2022 року,але в зв’язку з початком війни паспорт у встановлений термін не був готовий. Після 27.02.2022 я неодноразово зверталась в Бориспільський паспортний стіл,але мені там постійно повідомляли,що паспорт ще не доставлений з Києва. Коли телефонувала до Києва,мені говорили,що паспорт був відправлений до Борисполя. Таким чином мене грубо кажучи,відфутболювали до 30.03.2022 року. Так і не дочекавшись паспорта я з дитиною виїхала за кордон по фотографії втраченого паспорта. Тепер я не можу повернутись до України,тому що у мене немає українського паспорта,також не можу продовжити німецькі документи з тієї ж причини. Я зверталась в консульство,але там мені сказали,що я маю отримати від міграційної служби якесь підтвердження того,що у мене є паспорт виготовлений. Але коли я звернулась в телефонному режимі до міграційної служби,мені сказали що нічим допомогти не можуть. Скажіть будь-ласка,що я можу зробити в даній ситуації,і на що я маю право згідно законів України?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Ваш паспорт можливо оформити і в Німеччині скориставшись Порядком реалізації експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 р. № 678.
      Згідно з інформацією, що розміщена на сайті ДП “Документ” в Берліні знаходиться їхній відокремлений підрозділ, до якого можливо подати відповідну заяву, після розгляду якої вам виготовлять новий паспорт.

  22. Аватар Катерина
    Катерина

    Добрий день. Чи можу я сумісник влаштуватись на роботу на 0.5 ставки, за індивідуальним графіком 20 год тиждень ( 2 дні по 8 год і один день 4 год), щоб мені оплата була від ставки рівно 0.5 окладу, а не за фактично відпрацьований час ( кожен місяць взалежно від норми годин виходить різна сума)? Я вважаю, якщо я відпрацювала свою норму по індивідуальному графіку, то повинна отримати рівно 0.5 ставки, а бухгалтер наполягає, що по нормі місячній я можу отримувати і більше, і менше, взалежності як припали мої робочі дні і години на місяць. Як це питання можна вирішити. На яких умовах мене повинні прийняти, щоб отримувати належну мені зарплату?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Наразі оплата праці за сумісництвом регулюється КЗпП та Законом України “Про оплату праці”.
      Згідно із вимогами ст. 102-1 КЗпП та ст. 19 Закону України “Про оплату праці” сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.
      Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

  23. Аватар Игор
    Игор

    Вітаю. Підкажіть як вчинити. Прийшов штраф за порушення ПДР на авто яке втрачене в результаті виїзду сім’ї за кордон. Авто було залишено у знайомого, потім воно загорілося і було ним продано як металобрухт. Але ніякі документи і розписки не були складені ні власником ні тим хто «продавав» авто. Доказів доручення або продажу не існує. Слід авто було втрачено.
    Тепер прийшов штраф за перевищення швидкості власниці автомобіля, яка знаходиться закордоном більше року. Чи потрібно сплачувати цей штраф, чи дочекатися накладення арешту та затримання автомобіля на штрафмайданчик?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Якщо прийшов штраф, а власниця за кордоном, то потрібно його оскаржувати у судовому порядку і не чекати поки його передадуть на примусове виконання та накладуть арешти на всі рахунки і майно. Крім цього, якщо авто було знищене, а приходять штрафи за керування ним, то потрібно написати заяву у поліцію про розшук цього автомобіля. За такою заявою поліція має вжити заходів про його розшук та затримання у разі виявлення.

  24. Аватар Руслан
    Руслан

    Звільнення по скороченню з державної служби п. 1 ст. 40 КЗпП.
    Попередження зроблено 20.12.2023 – на підписання дано до 22.12.2023, фактично звільнено 08.01.2024 р.
    До того були натяки – в тому що не працюю по спеціальності, не відповідаю вимогам відділу. Що робити?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      У вашому випадку відповідно до ч. 3 ст. 87 Закону України “Про державну службу”, та ч. 6 ст. 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення мали персонально попередити не пізніше ніж за 30 календарних днів.
      Якщо роботодавець не дотримався зазначеної вимоги, то він порушив порядок звільнення, що визначений законодавством, тобто незаконно звільнив вас.
      У зв’язку із зазначеним рекомендую звернутись до суду із позовом про визнання звільнення незаконним та поновлення на роботі.

  25. Аватар Михайло
    Михайло

    Сьогодні мене (на мопеді) збила машина. Суть: я хотів повернути ліворуч, а мене обганяла машина і вдарила в лівий бік. В мене легкі ушкодження, зламана ножка мопеда. Судячи з телефонної розмови з мене хочуть збити гроші за ушкоджене авто. Які мої мають бути дії? Труднощі: я не зібрав ніяких даних. Чомусь я вирішив, що дтп незначне і поліцію не викликали. Роз’їхались швидко.

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Якщо поліцію не викликали і роз’їхались добровільно, то по ідеї ніяких дій робити не потрібно. Але якщо телефонують і вимагають кошти, то варіантом подальшого розвитку подій може бути те, що інший учасник ДТП звернувся до поліції із заявою, що ви вчинили зіткнення і втекли з місця ДТП. Такий варіант розвитку подій доцільний тільки тоді, коли інший учасник зафіксував факт ДТП (зробив відповідні фото і відео), пошкодження на автомобілі помітні, та їх можна оцінити, щоб потім отримати страхове відшкодування. Якщо буде розвиватись такий варіант, то ви про це дізнаєтесь, коли вас викличуть до суду на розгляд справи про залишення місця ДТП та про ДТП. А от уже у цьому випадку, я раджу звертатись до адвоката за правовою допомогою, бо потрібно буде ознайомитись з матеріалами справи та детально їх проаналізувати, щоб правильно вибудувати алгоритм вашого захисту.

  26. Аватар Вероніка
    Вероніка

    Добрий день. Як можна заповнити всі поля при створенні позовної заяви на оскарження в застосунку, якщо мені не вручили копію постанови про порушення ПДР (ст.121 ч.5)? А в Кабінеті водія штраф на моє прізвище зʼявився, але марка, модель і номер авто не мої?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! В додатку поля сформовані таким чином, щоб користувач не зміг допустити помилку і правильно самостійно підготував позовну заяву. Якщо якихось даних не вистачає, то їх потрібно отримати, наприклад якщо відсутня копія постанови, то потрібно поїхати в поліцію і взяти її, або написати адвокатський запит, щоб надали її копію.
      Під час підготовки позову дуже важливо правильно вказати всі реквізити, оскільки це впливає на результат розгляду справи. Якщо якісь реквізити постанови будуть вказані неправильно суд може відмовити у позові, або ж якщо задовольнить позов, то фактично визнає протиправною неіснуючу постанову, та відповідно постанова якою Вас притягнуто до відповідальності залишиться чинною.

  27. Аватар Марина
    Марина

    Добрий день, тут така справа. За неналежне виконання трудових обов’язків працівником, директор виплатив йому заробітну плату в розмірі 20 відсотків посадового окладу, про що видав відповідний наказ. Працівник звернувся до суду.
    Яке рішення має винести суд?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Дуже складно сказати яке рішення винесе суд без аналізу всіх матеріалів справи. Оскільки тільки в них буде видно правову позицію працівника та позицію роботодавця, а також документи, якими оформлено спірні правовідносини, правомірність складення яких і потрібно оцінювати.

  28. Аватар ВАСиль
    ВАСиль

    Доброго часу доби.
    Отримали великий штраф за пошкоджену пломбу на газовому лічильнику.
    Питання: які можна очікувати наслідки в разі несплати такого штрафу?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      За несвоєчасну та/або неповну оплату послуг згідно з умовами договору розподілу природного газу, або у разі наявності заборгованості за несанкціонований відбір природного газу з ГРМ, підповідно до положень глави 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, Оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на об’єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням ПБСГ та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу.
      Крім цього, зазначена заборгованість може бути стягнута примусово у судовому порядку.

  29. Аватар Алла
    Алла

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка, я проживаю та приписана в квартирі рідного брата чоловіка з малолітньою дитиною. Наразі він з моїм чоловіком збираються переоформляти на чоловіка шляхом дарування, так як ми виплатили за квартиру йому кошти. Брат чоловіка каже, що мені з дитиною потрібно виписатися, бо будуть труднощі з переоформленням. Чи можливо оформити дарування без виписки мене та моєї дитини?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Так, можливо оформити дарування без виписки Вас та Вашої дитини, однак потрібно попередньо отримати дозвіл органів опіки та піклування, що надається відповідно до закону.

  30. Аватар Оксана
    Оксана

    Добрий день, підкажіть будь ласка чи потрібно надсилати копії заперечення на апеляційну скаргу іншим учасникам справи в кримінальному провадженні. В КПК України в ст.402 не вказано що це потрібно робити. То потрібно чи ні ?
    Дякую, з повагою !

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день! Як кажуть: “Якщо не знаєш як зробити – зроби по закону”. Отже, якщо стаття 402 КПК України не передбачає обов’язку надсилання копії заперечень на апеляційну скаргу іншим учасникам справи, значить заперечення необхідно подавати лише до суду.

  31. Аватар Юрій
    Юрій

    Доброго дня. Таке питання: згідно закону про мобілізацію, призову не підлягають громадяни, у яких близький родич загинув або зник безвісти на війні а бо в АТО, якщо мій двоюрідний брат зник, я підпадаю під цю категорію, і чи можу я виїхати за кордон якщо оформлю відповідні документи?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Так, дійсно відповідно до абз. 4 – 9 ч. 3 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачено, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
      – військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
      – працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
      – осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
      – осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами;
      – жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
      Оскільки Ви є двоюрідним братом особи, яка загинула чи пропала без вісти, на Вас не поширюються підстави для звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

  32. Аватар Сергій
    Сергій

    Доброго дня! Знайшов дивний юридичний казус… Згідно статті 6 Закону України “Про політичні партії в Україні” військовослужбовці НЕ МОЖУТЬ БУТИ членами політичних партій. На час служби, судячи з Закону, треба ЗУПИНЯТИ членство в Партії. А якщо я у випадку мобілізації ВІДМОВЛЯЮСЬ припиняти членство?.. Що це означатиме?

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Добрий день!
      Відповідно до ст.36 Конституції України Громадяни України мають право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.
      Статтею 1 Закону України “Про політичні партії в Україні” також передбачено, що право громадян на свободу об’єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України. Встановлення обмежень цього права допускається відповідно до Конституції України в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей, а також в інших випадках, передбачених Конституцією України.
      Ніхто не може бути примушений до вступу в політичну партію або обмежений у праві добровільного виходу з політичної партії.
      Належність чи неналежність до політичної партії не може бути підставою для обмеження прав і свобод або для надання будь-яких пільг і переваг.
      Обмеження щодо членства у політичних партіях встановлюються виключно Конституцією та законами України.
      Отже, законодавством визначено, що свобода щодо членства у партії може бути обмежена, зокрема, в інтересах національної безпеки.
      Оскільки Ваш статус військовослужбовця з’являється внаслідок мобілізації, тобто із заходами пов’язаними із захистом інтересів національної безпеки, відмова від членства у партії буде суперечити закону.

      1. Аватар Сергій
        Сергій

        Дякую Вам за швидку та вичерпну відповідь 🙂 Якщо можна, скажіть, Будь-ласка, яка саме відповідальність та згідно санкції яких статей ККУ мені загрожує?.. Чи це має бути судове рішення?.. Адміністративний протокол? Щось інше? Заздалегідь дякую Вам 🙂

        1. Аватар Ішутко Сергій
          Ішутко Сергій

          Статтею 22 Закону України “Про політичні партії в Україні” передбачено, що за порушення цього Закону посадові особи і громадяни, причетні до:
          1) створення, організації діяльності та участі в діяльності незареєстрованих політичних партій;
          2) обмеження в правах чи переслідування громадян у зв’язку з належністю чи неналежністю до політичних партій;
          3) необґрунтованої відмови в реєстрації політичної партії;
          4) надання політичній партії будь-яких переваг чи обмеження передбачених законом прав політичної партії та її членів;
          5) порушення закону при використанні символіки політичної партії;
          6) заподіяння матеріальної чи моральної шкоди політичній партії;
          7) утворення воєнізованих формувань;
          8) участі у діяльності забороненої політичної партії або інших передбачених чинним законодавством порушень, –
          притягаються до дисциплінарної, адміністративної, цивільної або кримінальної відповідальності згідно з законами України.

          Слід також звернути увагу, що пп. г) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про запобігання корупції” передбачено, що суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.
          Абзаци 11 та 12 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про запобігання корупції” містять наступні визначення: правопорушення, пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність; приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
          Частиною 1 статті 65-1 Закону України “Про запобігання корупції” передбачено, що за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
          В свою чергу, статтею 172-4 КУпАП “Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності” передбачено наступну відповідальність:
          Порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю – тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності чи винагороди від роботи за сумісництвом.
          Порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особа здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляє інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), – тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності.
          Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
          Крім цього, відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України “Про запобігання корупції” відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством. Відомості про осіб, які входять до особового складу органів, що провадять оперативно-розшукову або розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність, належність яких до вказаних органів становить державну таємницю, та яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, вносяться до розділу з обмеженим доступом Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

  33. Аватар Ярослава
    Ярослава

    Доброго дня!
    Підкажіть будь ласка, батько по паспорту Вячеслав, без апострофа, у мене в паспорті В’ячеславівна, тобто з апострофом, в моєму документі про одруження також без апострофа, що робити і які можуть бути наслідки?
    Дякую.

    1. Аватар Ішутко Сергій
      Ішутко Сергій

      Доброго дня!
      Розбіжність може дуже ускладнити оформлення певних документів.
      Наприклад, можуть виникнути проблеми при оформленні спадщини, при реєстрації права власності, поділі майна тощо.
      Задля уникнення неприємних ситуацій, варто виправити помилки в документах.
      В даному випадку – виправити помилку у Вашому паспорті.
      Вам мають його обміняти з усуненням неточності.
      Є 2 способи:
      1. Позасудовий – треба звернутись до органу, що видав Вам паспорт (територіальний підрозділ Державної міграційної служби) з заявою про виправлення помилки, допущеної працівниками)
      До заяви треба докласти 2 фотографії, паспорт, що підлягає обміну та документ, в якому правильно вказане по-батькові (якщо у Вашому свідоцтві вірно – то його, або паспорт батька).
      Обмін паспорту – послуга платна, проте Ви можете вимагати звільнення від сплати, оскільки не з Вашої вини допущена помилка.
      2. Якщо вони з якоїсь причини відмовлять – буде необхідність встановлювати це в судовому порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *