Оскарження штрафів

Оскарження штрафів є актуальною темою, оскільки Правила дорожнього руху хоч раз порушував кожен автомобіліст. Виною тому могла бути ожеледь, усіма «улюблені» вітчизняні дороги, неякісна розмітка і навіть проста неуважність. Але поліція, у свою чергу, теж вміє перестаратися, їхня некомпетентність та недобросовісність призводить до того, що без вини водії змушені сплачувати незаконні штрафи. Не знаючи своїх прав, багато псевдо порушників не знаходять кращого рішення як покірно заплатити, заробивши тим самим не найкращий відбиток у «судовій історії». Однак рішення органів поліції – не остаточне, його можна і треба оскаржувати.

Право на оскарження штрафів

Право на оскарження штрафів поліції закріплено за кожним автомобілістом, лише за умови, що воно буде використано протягом 10-ти днів з моменту його накладення. Щоб оскарження було увінчане успіхом, раціональніше буде вдатися до кваліфікованої допомоги в оскарженні штрафу за порушення правил дорожнього руху. Адвокат може не лише проконсультувати Вас усно чи онлайн, але грамотно скласти заяву про оскарження штрафу, конструктивно та переконливо аргументуючи невинність клієнта.

Як автоюрист із великим досвідом, у цій статті, я спробую максимально розкрити питання незаконних постанов про сплату штрафів та те, як із цим боротися. Ми розглянемо найпопулярніші порушення співробітників поліції, які є вагомим аргументом для оскарження штрафу.

Найчастіші порушення співробітників поліції

Як правило оскарження постанови про притягнення до відповідальності за порушення правил дорожнього руху ґрунтується на тому, щоб довести некомпетентність чи прямі порушення у діях поліції.

Законність накладеного штрафу можна поставити під сумнів у разі відхилення співробітниками поліції від стандартів та порядку дій під час оформлення адмінматеріалів:

  • представник поліції зобов’язаний представитися та пред’явити своє посвідчення;
  • зупиняти автомобіль, співробітники поліції мають право лише у виняткових випадках, передбачених законом, тому в момент зупинки поліцейський зобов’язаний озвучити причину зупинки;
  • у разі, коли причиною зупинки було порушення правил дорожнього руху, поліцейський при оформленні адмінматеріалів зобов’язаний надати доказ (фото чи відеофіксацію порушення) або залучити до оформлення порушення свідків події. При цьому свідком правопорушення не може бути партнер поліцейського. Слід зазначити, що у певних випадках, передбачених законодавством, поліцейський також має залучати понятих;
  • поліцейський зобов’язаний ознайомити Вас з правами, які передбачені законодавством України;
  • до протоколу, яким було зафіксовано правопорушення, повинен додаватись сертифікат, що підтверджує допуск техніки до застосування в Україні, а також проходження повірки конкретного пристрою;
  • вимірювальний пристрій має бути справним. Будь-які ознаки, що свідчать про те, що апарат може бути пошкоджений, стануть вагомим аргументом на користь скасування постанови;
  • якщо Ви виявили бажання скористатися правовою допомогою адвоката та заявили відповідне клопотання з проханням перенести розгляд справи, щоб дати Вам можливість його знайти, а поліцейський його проігнорував, це також є порушенням, яке дозволить скасувати постанову про накладення штрафу.

Способи оскарження постанови поліції

Заяву на оскарження штрафів поліції слід оформити у десятиденний термін з дати складення постанови. Варто враховувати, що будь-яка помилка і навіть друкарська помилка в заяві може бути причиною негативного рішення. Тому складати заяву на оскарження потрібно з особливою уважністю, а подавати якомога раніше. Оскарження постанови про порушення ПДР – неприємний і стомлюючий процес, що вимагає залізних нервів, завзятості, уважності та часу. Оскільки конфлікти з поліцією найефективніше вирішувати у суді, відстояти свої інтереси без професійного адвоката ще складніше.

Скасувати штраф можна кількома шляхами:

  • подати скаргу до вищого керівника поліцейського;
  • оскаржити постанову в суді.

Моя адвокатська практика показує, що 98% скасування штрафів приносить тільки оскарження штрафу за порушення правил дорожнього руху в суді. Поліція визнає допущені помилки у виняткових випадках.

Допомога кваліфікованого автоюриста

Будучи впевненим у своїй правоті, не варто сплачувати штраф, накладений поліцією. Навіть якщо йдеться про суму, яку ви могли б легко собі дозволити. Постанова про накладене адміністративне правопорушення – це крок, що наближає водія до позбавлення прав водія. І лише питання часу, і випадку, коли автомобіліста буде зупинено представниками поліції вдруге, та маючи заплямовану репутацію, оскаржити повторну постанову буде набагато складніше. Також маючи штрафи за правопорушення, дуже складно захистити свої права у разі ДТП.

Ми пропонуємо свою кваліфіковану та компетентну допомогу, яку можна отримати як онлайн, так і офлайн. Ми проаналізуємо шанси на позитивний результат, складемо заяву про оскарження штрафу поліції, зберемо вагомі аргументи, візьмемо на себе спілкування з правоохоронними органами та представництво інтересів клієнта в суді.

Оскаржити постанову поліції онлайн

Якщо сума штрафу невелика, та звертатися за допомогою до адвоката недоцільно, однак є бажання досягти справедливості. Ви можете завантажити додаток Автоадвокат з Google Play, або App Store. Зазначений додаток дозволяє створити позовну заяву на оскарження штрафу до суду за допомогою відповідного меню. Після використання відповідних підказок, необхідно заповнити відповідні рядки додатку. Заповнивши всю необхідну інформацію, ви отримаєте можливість зберегти сформований позов на свою пошту. Після чого його достатньо буде роздрукувати, підписати, підкласти до нього докази на спростування вини. Зробити його копію разом з додатками та відправити цей пакет до суду.