Адвокат потерпілому

Помилкова думка, що адвокат у кримінальних справах надає допомогу лише обвинуваченій стороні. Його участь також необхідна у відстоюванні прав та інтересів осіб, які постраждали під час скоєння злочину та інших неправомірних дій.

Захист прав потерпілого – один із першорядних напрямів діяльності адвоката Ішутка Сергія. Правова допомога, потерпілим особам, надається на всіх стадіях кримінального провадження у повному обсязі та відповідно до прав, зацікавленої особи.

Порушення кримінальної справи

В даному випадку, потерпілий делегує повноваження адвокату для порушення кримінальної справи за результатом скоєних проти нього злочинних дій. Таке юридичне представництво передбачає виконання таких дій від адвоката:

 • фіксування слідів злочину;
 • збирання необхідної документації;
 • встановлення та опитування свідків неправомірних дій;
 • підготовка звернення (заяви) та подання його до правоохоронних органів про скоєння злочину щодо потерпілого.

Законний представник потерпілого взаємодіє з правоохоронними органами та сприяє залученню порушника до кримінальної відповідальності. Адвокат може представляти інтереси як фізичної особи, так і юридичної.

На практиці нерідко трапляється, що представники правоохоронних органів відхиляють прохання потерпілого про порушення кримінальної справи та роблять це абсолютно необґрунтовано. Така проблема легко усувається саме під професійним керівництвом адвоката.

Досудове розслідування

Щоб представляти інтереси потерпілої особи на етапі досудового слідства, адвокат має бути наділений певними процесуальними повноваженнями, які дозволять йому:

 • дізнаватися та грамотно використовувати інформацію на всіх етапах пред’явлення звинувачення, винній особі;
 • надавати консультацію потерпілому в момент надання свідчень під час досудового розслідування;
 • подавати заяви чи клопотання на виконання необхідних слідчих дій;
 • знайомитися з матеріалами кримінальної справи та інформувати потерпілого з їх вмістом;
 • оскаржити всі неправомірні дії, вчинені стороною звинувачення та правоохоронними органами та домагатися справедливої кваліфікації дій винного згідно з усіма нормами ККУ та КПКУ;
 • не допускати відстрочки розгляду справи, недбалості та тяганини з боку представників сторони обвинувачення.

Захист у суді

Необхідність представника потерпілого в кримінальному процесі обумовлена низкою об’єктивних причин:

 • слідчі органи можуть кваліфікувати неправомірні дії обвинувальної сторони за більш м’якою статтею, тим самим дозволяючи уникнути порушника від справедливого покарання;
 • на стадії досудового слідства можуть бути не подано позови про відшкодування збитків, не доопрацьовано доказову базу, що обґрунтовує фінансові та моральні збитки потерпілого, що, безумовно, позначиться на рішенні суду щодо компенсаційних заходів;
 • досвідчений адвокат, якщо сторони ухвалять угоду про примирення, зможе повернути справу найбільш вигідною стороною для потерпілого, в плані отримання максимально вигідної компенсаційної виплати;
 • представник потерпілого грамотно та професійно подає суду всі докази у справі, виступає із промовою на користь свого підопічного, складає та подає позови до обвинуваченої сторони, оскаржує невигідне потерпілому рішення суду та виконує інші, покладені на нього повноваження.

Консультативні послуги

Кожен окремий випадок передбачає індивідуального рішення з вибудовування лінії захисту. Адвокат може захищати інтереси підприємства та бути представником потерпілого у кримінальній справі для фізичної особи.

Вже на першій консультації вивчаються всі деталі справи, встановлюються правові перспективи, прораховуються можливі варіанти розвитку процесу. Вибудовується одразу кілька ліній захисту. Клієнт отримує практичні поради, як взаємодіяти зі слідчими органами, тлумачаться норми закону, надається допомога у складанні процесуальних документів.

Гарантується також, що отримані в ході консультації відомості не будуть розголошені третім особам або оприлюднені – правові відносини між адвокатом та клієнтом оберігаються положенням про адвокатську таємницю та цивільні права людини на конфіденційність.