Адвокат підозрюваному

Допомога адвоката підозрюваному у кримінальному діянні, може бути найефективнішою щодо подальшого розвитку кримінального провадження.

На цьому етапі встановлюється причетність людини до вчиненого діяння. Від того, за якою статтею буде звинувачено людину, багато в чому залежить результат кримінального процесу.

На етапі збирання доказів про причетність людини у скоєному злочині, підозрюваний зазвичай не звертається до послуг адвоката, що є великою помилкою, оскільки найчастіше підозрюваного беруть під варту і намагаються домогтися свідчень під приводом його негайного звільнення.

Основними хитрощами є докази про незначність злочину і покарання, що слідує за ним, у вигляді адміністративного штрафу або умовного покарання.

Співробітники слідства переконують підозрюваного в тому, що щиросердне зізнання допоможе йому звільнитися з-під варти та уникнути серйозного покарання.

До цього можуть бути залучені і родичі підозрюваного, яким також говориться про те, що все закінчиться добре у разі визнання вини. Саме через це виникає така велика кількість апеляційних скарг та зміни початкових показань обвинуваченого після визначення звинувачення за конкретною статтею або винесення судового вироку.

У деяких випадках прокурор може запропонувати укласти угоду про визнання винності, у такому разі участь адвоката є обов’язковою. Враховуючи ці вимоги, працівники прокуратури чи досудового розслідування часто пропонують скористатися послугами свого адвоката. У такому разі потрібно бути гранично акуратним і найкраще звернутися за допомогою до стороннього адвоката, який об’єктивно оцінить ситуацію, що склалася у кримінальній справі, і найчастіше зможе запропонувати інший план дій для Вашого захисту за пред’явленим обвинуваченням.

Ще одним важливим моментом є небажання органів досудового розслідування залучати до процесу кримінального адвоката. Якщо навіть підозрюваний чи обвинувачений потребує адвокатської допомоги, йому призначається безплатний адвокат, який говорить про те саме, що й працівники слідства.

Найправильнішим рішенням у такій ситуації є негайне залучення досвідченого висококваліфікованого адвоката у кримінальних справах, який має певний багаж успішних результатів захисту обвинувачених у конкретній кримінальній статті.

Досвідчений адвокат у кримінальних справах на стадії досудового розслідування допоможе не лише з кваліфікацією злочину, а й із обранням запобіжного заходу підозрюваному чи обвинуваченому.

Слід зазначити і той факт, що зняття звинувачень із підозрюваного на етапі збору доказів є найуспішнішим результатом справи. У цьому випадку і психоемоційні переживання, пов’язані з неприємною ситуацією, і фінансові витрати на власний захист будуть мінімальними.

У зв’язку з цим ми рекомендуємо негайно звертатися до адвоката у кримінальних справах за отриманням правової допомоги у будь-яких випадках спілкування з правоохоронними органами. Оскільки досить часто органи досудового розслідування, не маючи достатньої кількості доказів, викликають майбутнього підозрюваного на допит як свідка.