Сімейні спори

Сімейні суперечки – допомога адвоката

Сімейні суперечки певною мірою відносяться до категорії сімейного та цивільного права, тому вимагають тактовності та ділового підходу при розгляді як з боку їх учасників, так і служителя закону.

З юридичної точки зору може виникнути складність вирішення матеріальних та нематеріальних питань, наприклад, поділ майна після розлучення або участь у вихованні та навчанні спільної дитини, а також за взаємною згодою.

Важливо відзначити, що процедура розлучення – не єдина тема для сімейних суперечок, адвокат допоможе вирішити внутрішньосімейні конфлікти щодо родичів та дітей, а за деяких обставин і колишніх членів сім’ї. Сюди можна зарахувати право бабусі або діда бачиться з онуками.

Поділ майна подружжя при розлученні – особливості послуги

Шлюбний процес завжди супроводжується емоційним стресом, проте не можна при цьому втратити тверезість думки. У даному випадку поділ майна подружжя є основним предметом конфлікту, і якщо домовитися мирним шляхом неможливо, допоможе професійний сімейний адвокат.

Об’єктом розділу, як правило, стає нерухомість, бізнес, рахунки в банківських установах та цінні папери. Закон передбачає рівне співвідношення майна, тому жоден з подружжя немає права залишити собі більшу частину, залишивши другого чоловіка ні з чим.

Розділ майна у цивільному шлюбі здійснюється за принципом спільно нажитого майна, а також власності, придбаного чоловіком чи дружиною до вступу у шлюб. Можливий варіант спільного користування об’єктом.

Спільне та особисте майно

Закон передбачає, що все майно, придбане подружжям під час шлюбу, крім об’єктів особистого користування, належить до спільного користування. Сюди належить матеріальний дохід, отриманий чоловіком чи дружиною, наприклад, стипендія, зарплата, пенсія.

Право спільного користування поширюється і на речі, необхідні для професійного заняття. Це може бути музичний інструмент, медичне обладнання та інше.

Особисте майно становлять:

  • майно, отримане у спадок під час шлюбу;
  • коштовності, навіть якщо вони були подаровані одним із подружжя;
  • речі, що належали особі до одруження;
  • майно, нажите за час сімейного життя за власні кошти особи.

Шлюбно-роздільний процес, адвокат із сімейних справ в Україні

Шлюбно-роздільний процес в Україні – процедура не лише складна морально, а й потребує чималого часу. На шляху до розірвання шлюбу лежить безліч перешкод, які мирним шляхом вирішити не завжди можливо. Тому важливо знайти хорошого адвоката, здатного відстояти ваші інтереси та права не лише під час особистої зустрічі, а й у суді.

Одним із першочергових етапів при цьому є заява на розлучення, при цьому важливо її юридично правильно скласти, написати та подати до відповідного органу. Якщо сторони не мають претензій одна до одної, не мають дітей та готові взаємно розлучитися, звертатися до суду немає потреби, можна подати заяву до РАГСу.

Для цього достатньо звернутися до органу за місцем прописки, пред’явити свідоцтво про укладення шлюбу та внутрішній паспорт, а також написати відповідну заяву на розірвання шлюбу. Офіційно має пройти місяць з моменту подання документа, після чого шлюб розривається. Подружжя також може за бажанням відкликати документ без негативних наслідків до закінчення цього терміну.

Розлучення через суд в Україні – хід процедури

Якщо у подружжя є спільні діти, навіть за взаємної згоди на розлучення доведеться звернутися до суду. При цьому, під час розлучення не обов’язково вирішувати питання поділу майна та порядку утримання та виховання спільних дітей, оскільки це, якщо відсутня взаємна згода, є предметами інших судових процесів. Договір про утримання дітей та порядок участі батьків у їх вихованні слід готувати з особливою ретельністю, тому що від нього багато в чому залежить майбутнє вашої дитини, її подальший психічний стан.

Розлучення через суд здійснюється також у тому випадку, якщо один із подружжя не бажає розривати союз. Тоді ініціатором процедури є одна особа. Звернення до кваліфікованого адвоката допоможе порівну поділити спільно нажите майно, залишити дитину жити з вами. Все це вимагає належних знань та навичок від фахівця, який має зібрати та підготувати потужну доказову базу для підкріплення своєї позиції.

Розлучення через суд без присутності чоловіка, або дружини можливе за особистим клопотанням одного з подружжя, в якому буде прохання провести процес розірвання шлюбу без присутності в залі суду. Можливі випадки, коли процес розлучення відбувається зовсім без обох сторін, при цьому суд все одно проходить і приймає рішення.

Розлучення подружжя може повністю лягти на плечі адвоката, таким чином, клієнт повністю звільняється від усіх клопотів, пов’язаних з цим. Адвокат постійно тримає в курсі клієнта про перебіг справи, отримуючи ті чи інші вказівки від клієнта.

Подати на розлучення позов також може найнятий фахівець, який збере всі необхідні документи для його подачі до суду. До компетенції адвоката входить допомога у складанні позовної заяви, складення та подання відзиву на позов та інших документів до суду, здійснення представництва інтересів клієнта у суді, за необхідності оскарження рішення суду.

Наймаючи професійного адвоката, Ви можете бути впевнені, що процес розірвання шлюбу пройде з мінімальними для вас втратами і переживаннями. Запишіться на безкоштовну юридичну консультацію, щоб отримати розгорнуту відповідь на питання, що Вас цікавлять у сімейних справах у досвідченого адвоката зі стажем прямо зараз за наступними контактами!