Стягнення аліментів

В Українському законодавстві аліменти на дитину є грошовими коштами, що виплачуються одним з батьків на утримання сина чи дочки. Сімейний кодекс України передбачає обов’язок виплати матеріальної компенсації щомісяця до становлення дитини повнолітнім або, у разі продовження навчання, до 23 років.

Аліменти на дитину, Україна

Більшість батьків виконують свій обов’язок добровільно, проте є й інший випадок, коли виплата аліментів не здійснюється. Вирішити сімейну суперечку допоможе фахівець у галузі сімейного права – юрист.

Що перебуває у компетенції юриста з сімейних справ?

  • допоможе встановити максимальний відсоток аліментів від зарплати;
  • скласти грамотний та правильний позов – стягнення аліментів за період;
  • буде офіційним представником клієнта у суді;
  • надасть консультацію з будь-якого питання.

Якщо справа доходить до суду, перше, що важливо знати, це куди звертатися. У цьому випадку подібні суперечки розглядаються у місцевому районному суді за місцем проживання одного з батьків.

Юрист також допоможе стягнути грошові виплати за минулий період, якщо буде встановлено, що батько писав листи на адресу другого з батьків, звертався до роботодавця, але відповіді так і не отримав. Корисними будуть і свідчення свідків, які мають безпосереднє відношення до справи, що розглядається.

Що собою являє заява на стягнення аліментів?

Заява на стягнення аліментів включає певний документаційний пакет, який допоможе сформувати адвокат із сімейних спорів. Позитивне рішення суду про примусове стягнення аліментів можливо отримати навіть без розлучення батьків.

Під час складення заяви до суду, необхідно посилатися на певні статті Кодексів, щоб підкріплювати написане законодавчими нормами. Кожна частина заяви має бути складена юридично правильно, так, у вступній частині необхідно вказати про те, що у заявника та відповідача є спільна повнолітня дитина, нижче вказати її прізвище, ім’я, по батькові та дату народження.

Мотивувальна частина повинна включати інформацію про причину звернення до суду, зокрема, про небажання добровільної участі відповідача у наданні матеріальної допомоги дитині. При цьому рекомендується згадати про місце роботи другого з батьків або отримувані доходи, якщо він не працює, тощо

Як здійснюється стягнення аліментів в Україні у батьків, позбавлених батьківських прав?

Розписка про отримання аліментів складається обома батьками самостійно як підтвердження передачі коштів із рук до рук. Вона необхідна у разі відсутності офіційної нотаріальної угоди про сплату грошей.

Як правильно оформити розписку або порядок ходу процедури: документ може бути написаний від руки або надрукований на комп’ютері або бланку, встановленого зразка. Розписка може стати недійсною за наявності помилок та неправильно граматично виражених речень. Проте написаний від руки документ може пройти графологічну експертизу та зіграти на руку одному з батьків.

Якщо в майбутньому виникають розбіжності між батьками, розписка є підтвердженням виплати коштів і є належним доказом того, що:

  • платник аліментів підтверджує факт передачі грошей;
  • одержувач аліментів підтверджує факт одержання коштів.

Для матері дитини розписка стане корисною для фіксування конкретної, а не більшої грошової суми, якщо протилежне стверджує батько. Юристи рекомендують не відмовлятися від складання цього документа, щоб уникнути конфліктів і суперечок надалі.

Як визначається розмір аліментів?

Відповідно до чинного законодавства аліменти стягуються за однією із двох форм: частини заробітної плати, або чітко фіксованої суми. У першому випадку мається на увазі стягнення однієї другої, однієї третини чи однієї чверті від зарплати платника за наявності в нього постійного заробітку, та офіційного доходу. Фіксована сума найчастіше встановлюється за відсутності у платника постійного доходу.

Мінімальний розмір аліментів визначається відсотковим співвідношенням прожиткового мінімуму дитини певного віку, який не може бути меншим за 30%. Виходить, що незалежно від доходів батька, сума, що виплачується, не повинна бути меншою за цей розмір.

Юридична консультація адвоката

Отримати безкоштовну юридичну консультацію з цього питання можливо на цій сторінці.
Зателефонувати адвокату, та записатися на консультацію, можливо за телефоном, вказаним на сторінці “Контакти