Увольнение при призыве на срочную службу

Питання

В конце 2016 года уволили сотрудника в связи с призывом на срочную службу по п. 3 ст. 36 КЗоТ.
Распространяется ли требование о сохранении рабочего места и среднего заработка на лиц, призванных на срочную службу? Дело в том, что весенний срочный призыв 2017 г. начал приходить на службу с сохранением среднего заработка и рабочего места (по словам уволенного сотрудника).

Відповідь

Добрий день! Відповідно до п. 3 ст. 36 КЗпП підставою для припинення трудового договору є призов або вступ працівника або роботодавця – фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім випадків, коли за працівником зберігаються місце роботи, посада відповідно до частини третьої статті 119 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Таким чином, гарантія збереження робочого місця розповсюджується і за працівниками, призваними на строкову військову службу під час дії особливого періоду на строк до його закінчення. Якщо Вас цікавить, чи діяв у періоді звільнення Вашого працівника особливий період в Україні, це можливо дізнатися із статті на нашому сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *